Víly

20. září 2009 v 19:36 | žrc |  Zajímavosti o bájných tvorech
Jezerní víla
Tahle víla žije převážně jenom v jezerech nebo také i v řekách.Nedá se říct že patří do drhu mořských pann.Nemá zadní ploutev a dokáže chodit na hladině vody.


Víla Houbová
Tato víla žije převážně jenom u hub spíše u mochomůrek.
Dělá si z nich
různé lektvary
a živý se jimi.Tato víla je velice užitečná pro lesní zvěř.
Víla větru-Podzimní

Víly větru jsou velmi
energetické a krásné. Větrné víly můžete vidět, procházet se po horských loukách.Vetrné víly jsou celý rok velmi aktivní.neznají odpočinek.Vítr umějí ovládat naprosto dokonale.Větrné víly se starají o prudký vichr,vítr a nebo vánek.Víly větru nemají stálí domov. jsou tam,kam je zavane vítr.Jsou velmi důležitéprotože i ony se starají o počasí.Květinová víla-letní Jsou krásné, křehké a jemné. Přesně jako květinky. Tyto víly se starají o květiny a podobné rostliny. Bydlí v květech nebo ve velkých květinovích palácích. Také velice rády komunikují s lidmi. Mají schopnost vzít na sebe podobu nějaké květiny. Mohou mít křídla, ale nemusí. Květinové víly jsou velmi hravé a veselé. Velice rády se starají o rostliny a květinky jsou jim za to vděčné.
Jarní víly

Jsou nejmilejší ze všech víl ročních období. Je trochu podobná letní víle, má zelené nebo hnědé oči, jemné růžové rty a jemně opálenou pleť. Vlasy jsou hnědé nebo zrzavé. Jarní víly si oblíbily jemné šperky ze stébel trávy a květin, často se objevuje s věnečkem s květin na hlavě,nebo mají také sedmikrásky. Jarní víly jsou hravé a veselé.
Zimní víla Jsousamotářské, trochu arogantní a někdy i chladné. Hlídají zimní klid a starají se o přírodu v zimně. Na konci zimi připravují práci pro jarní víly. Potkat ji osamotě nemusí být příjemný zážitek i když existují vyjímky. Mají též rády kameny. Mají šedé nebo modré oči, červené rty, bledou pleť a bílé nebo hodně světlé vlasy.


Víla ohně
Ohňové víly jsou zrzky nebo hnědovlásky s hnědýma, černýma nebo červenýma očima. Jsou hodně temperamentní a divoké. O lidi se příliš nezajímají. Často tančí v plamenech nebo kolem ohně. Mají vlastnost proměnit se v plamen ohně. Nemají sídla objeví se jen společně s ohněm.


Vodní přízrak
Modrý přízrak je zimní víla která se snaží co nejvíce škodit lidem.Je to malá víla která se podobá modré kometě.V některých věcech je velmi podobná zimní víle začíná se objevovat od první sněhové vločky až do března.Velmi ráda vyhledává společnost bud´ se svými druhy nebo s jinými vílami ale to velůmi zřítka a také s lesní zvěří.Modrý přízrak nejraději škodí bud´ vílám ale velmi s oblibou lidem.

Antická víla
Tyto víly nemají žádnou konkrétní práci. Létají a žijí s motýli a starají se o to, aby měli potravu a nikdo jim neškodil. Jsou to bezstarostné víly, které lidi příliš nevyhledávají a proto o nich tolik nevíme. Motýlí víly mají většinou motýlí křídla, i když existují takové, které křídla nemají. Tyto víly jsou velice křehké a lehké, ale těm kdo by ublížil jim nebo motýlům, radím aby se nad sebou pořádně zamysleli a vílám se omluvily, můžete i přidat nějaký ten drahý kámen. Mají schopnost se proměnit v motýla.Víla smrti
Mezi víly se řadí i víla přinášející smrt. Žijí převážně na pustých místech, jejich vlasy jsou temně černé stejně jako jejich oči, pleť mají popelavě šedou a nebo jen čistě bílou. Jejich šaty jsou jen ubohé cáry látek, křídla mají třpytivá a potrhaná. Nejraději se procházejí při měsíčním svitu...

Divoženka
Divoženky jsou ženské bytosti žijící ve volné přírodě, v lese, na lukách, u rybníka apod. Jsou to příbuzné Rusalek, Bludiček a podobných strašidel. Mohou mít různou charismu, od krásných dívek až po odporné babice. Divoženky strašně rády tancují, proto se každou osobu mužského pohlaví snaží zlákat k tanci.

ZÁRODEK VÍLI NEBOLI VÍLÍ VEJCE,ZE KTERÉHO SE VYRODÍ NOVÁ MALÁ VÍLA.TRVÁNÍ DOBY NEŽ SE VÍLA NARODÍ JE 6 MĚSÍCŮ.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Jestli jsi tu byl/a klikni

Klik! 100% (504)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama